Related Posts

AC Porath Masterclass Logistic Manager

AC Porath na Masterclass Logistic Manager

5/5 (Oceny: 1)

Planowanie i wprowadzanie strategii w zakresie łańcuchów dostaw, zarządzanie kryzysowe w logistyce, cyfryzacja, automatyzacja oraz wdrażanie systemów intralogistycznych – to tylko niektóre z najważniejszych tematów, omawianych w trakcie Masterclass Logistic Manager 2023. Podczas tak ważnej, branżowej konferencji nie mogło zabraknąć AC Porath.

 

Masterclass Logistic Manager to konferencja skierowana do menedżerów logistyki, która ma na celu wymianę doświadczeń i podzielenia się swoją wiedzą przy podejmowaniu kluczowych decyzji, związanych z łańcuchami dostaw. Główne prelekcje dotyczyły m.in.: zarządzania kryzysowego w logistyce, zabezpieczeń krytycznych ogniw w łańcuchu dostaw, problemów optymalizacji w firmach produkcyjno-logistycznych, nearshoringu na rynku morskich przewozów kontenerowych.

 

Z naszego punktu widzenia, czyli agencji celnej, szczególnie interesujące były te tematy, które koncentrowały się wokół zagadnień cyfryzacji, automatyzacji, efektywnego zarządzania dokumentami w logistyce oraz optymalizacji kosztów. Coraz więcej mówi się też o wdrażaniu systemów intralogistycznych, które mają na celu automatyzację procesów magazynowania wewnętrznego, co prowadzi do oszczędności przestrzeni, a zwiększa produktywność – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

 

Podczas konferencji Masterclass Logistic Manager omawiano też najważniejsze zagadnienia, dotyczące obecnej sytuacji w branży TSL. Poruszono m.in. temat zmian geopolitycznych w kontekście polskiej logistyki i potencjale Polski na Nowym Jedwabnym Szlaku, budowania strategii operacji logistycznych w kontekście wzrostów w e-commerce, kwestii brexit impact, czyli zmian w procesie dystrybucji produktów poza UE czy wyzwań w branży TSL w świecie permanentnej niepewności.

 

Tego typu konferencje dają nie tylko możliwość wymiany wzajemnych zawodowych doświadczeń, zwłaszcza obecnie, gdy tak wiele czynników prowadzi do zakłóceń w łańcuchach dostaw. To też oczywiście okazja do zacieśnia relacji z partnerami biznesowymi – dodaje Joanna Porath.

Masz pytanie?

Zapraszamy do kontaktu z nami