Related Posts

AC Porath roll up

Pracowity październik, AC Porath nie zwalnia tempa

4.7/5 (Oceny: 4)

Za nami bardzo intensywny październik. Braliśmy udział w szeregu konferencji, eventów, targów, by na bieżąco omawiać sprawy, które dotyczą naszej branży. Przed jakimi wyzwaniami stoimy i jak skutecznie stawić im czoła?

 

Na początku października odbyło się XX Forum Polskich Menedżerów Logistyki – Polska Logistyka. To jedno z największych i najważniejszych wydarzeń na naszym rodzimym rynku logistycznym. Rozwój technologii, globalizacja, dynamicznie zmieniające się otoczenie biznesowe – to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą zmagać się obecnie specjaliści z branży.

 

Wyzwania, przed którymi staje branża TSL są coraz większe i bardziej skomplikowane. Musimy wspólnie szukać optymalnych rozwiązań, jak skutecznie stawić im czoła – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

 

Kolejnymi ważnymi wydarzeniami w październiku były: Intermodal Europe 2023 w Amsterdamie oraz „Intermodal in Poland. Spotkanie Biznesowe Polska-Ukraina 2023”, w których AC Porath miała swój aktywny udział. Podczas Intermodal Europe 2023 Joanna Porath wzięła udział w prelekcji „Customs Clearance: Contemporary Challenges” oraz panelu „Customs & Container Logistics: What’s The Hold-Up?”. W trakcie wydarzenia zostały zaprezentowane najnowsze innowacje i technologie, które już w niedalekiej przyszłości mogą być wykorzystywane na co dzień w branży TSL. Z kolei „Intermodal in Poland. Spotkanie Biznesowe Polska-Ukraina 2023” było okazją do dyskusji i pracy nad niezbędnymi rozwiązaniami, ale również oceny funkcjonowania łańcuchów logistycznych od początku rosyjskiej inwazji.

 

Zostałam zaproszona do udziału w panelu, który dotyczył administracji publicznej i branży spedycyjno-transportowej w obliczu nowych wyzwań logistycznych na granicy polsko-ukraińskiej i w portach morskich. To niezwykle ważny temat w kontekście transportów realizowanych na granicy polsko-ukraińskiej. W tej kwestii mamy jeszcze wiele do zrobienia, zwłaszcza jeśli chcemy zaangażować się w odbudowę Ukrainy po wojnie. Potrzeba niezbędnej infrastruktury i wypracowanych procedur. Tylko stabilny łańcuch dostaw jest szansą na sukces całego procesu – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

 

Wśród październikowych, branżowych wydarzeń nie można też pominąć spotkania „Port Antwerpia – Logistics seminar in Poznań”, gdzie dyskutowano m.in. o współpracy z portami zachodnimi, które są ważnym elementem łańcucha logistycznego dostaw do Polski. Zwieńczeniem październikowych wydarzeń była Wspólna Kaczka 2023. Wzięło w niej udział ponad 2 tys. gości, w tym wielu z zagranicy. Jak co roku nie zabrakło przedstawicieli wszystkich największych polskich firm naszej branży: portów i terminali przeładunkowych, przedsiębiorstw żeglugowych, firm spedycyjnych i logistycznych, stoczni, a także podmiotów z nimi współpracujących.

Wspólna Kaczka to zawsze okazja do formalnych, ale też mniej formalnych spotkań w gronie osób, którym zależy na rozwoju polskiej branży TSL – podsumowuje Joanna Porath.

Masz pytanie?

Zapraszamy do kontaktu z nami