Related Posts

AC Porath na ReBuild Ukraine 2023

Oceń post

Wojna w Ukrainie nadal trwa, ale przedstawiciele poszczególnych krajów, organizacji międzynarodowych, instytucji finansowych, władz lokalnych już teraz zastanawiają się nad działaniami, które pomogą w szybkim odbudowaniu Ukrainy. W związku z tym odbyła się konferencja ReBuild Ukraine 2023, na której nie mogło zabraknąć AC Porath.

Polska HUBem logistycznym Ukrainy

Celem konferencji ReBuild Ukraine 2023 było przedstawienie rządowych, międzynarodowych i społecznych ofert odbudowy i rozwoju Ukrainy, systematycznie niszczonej w czasie wojny. Tematy wystąpień i dyskusji koncentrowały się wokół badań analitycznych zniszczeń oraz planowanych etapów odbudowy domów, bloków oraz infrastruktury komunalnej i produkcyjnej. W konferencji wzięły udział organizacje międzynarodowe, instytucje finansowe i rządowe, przedstawiciele krajów, miast partnerskich, szefowie władz lokalnych, stowarzyszenia. Nie zabrakło też społeczności z miast i regionów Ukrainy najbardziej dotkniętych wojną i potrzebujących pomocy w odbudowie infrastruktury, mieszkań i normalnych warunków życia w swoim kraju.

 

– Od ponad roku za naszą wschodnią granicą toczą się działania wojenne. Polska stała się hubem logistycznym i przeładunkowym dla towarów przewożonych z i do Ukrainy. Liczne rozmowy, które mieliśmy okazję odbyć podczas ReBuild Ukraine potwierdziły, że tylko wspólne działania w zakresie planowania stabilnego łańcucha dostaw są szansą na sukces całego procesu. Chodzi przede wszystkim o organizowanie transportów w kooperacji z przewoźnikiem, które od samego początku zakładają wszystkie niezbędne czynności przewidziane prawem celnym – wyjaśnia Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

Rozwiązania celne

Sprawna odprawa celna na granicy polsko-ukraińskiej wymaga kompletnej dokumentacji celnej, przygotowania do niezbędnych inspekcji i kontroli przez instytucje państwowe, przekazania kierowcy kompletu dokumentów koniecznych do przekroczenia granicy UE, odpowiedniego skierowania kierowcy do organów celnych celem zgłoszenia towaru.

 

– W czasie naszych rozmów z producentami materiałów budowlanych, węzłów wentylacyjnych i ciepłowniczych, rozwiązań do uzdatniania wody, a także maszyn budowlanych oraz wyburzeniowych doszliśmy do wniosku, że niezbędna jest współpraca w sektorze prywatnym z wykorzystaniem wsparcia rządowego po obu stronach granicy UE – dodaje Joanna Porath.

Podsumowanie wydarzenia

W wydarzeniu Rebuild Ukraine wzięło udział ponad 300 wystawców z 22 krajów i ok. 2 tys. gości. Kolejna wystawa ReBuild Ukraine 2.0 zaplanowana jest na 14-15 listopada 2023 r. w Expo XXI w Warszawie. Wydarzenie będzie miało dodatkowo wydzieloną sekcję – ReBuild Ukraine Energy przy wsparciu Ministerstwa Energii.

Masz pytanie?

Zapraszamy do kontaktu z nami