Related Posts

W4UA Panel AC Porath

AC Porath na World For Ukraine Summit

5/5 (Oceny: 1)

Świat nie zapomina o Ukrainie i toczącej się tam od kilku miesięcy wojnie. W dniach 7-9 grudnia w Rzeszowie odbył się międzynarodowy szczyt World For Ukraine Summit. Agencja AC Porath zorganizowała panel logistyczny oraz warsztaty, by przekazać wiedzę o tym, jak zapewnić skuteczną dostawę towarów handlowych, pomoc humanitarną oraz wszelkiego rodzaju wsparcie militarne w czasie konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

 

Panele, warsztaty, spotkania

 

W trakcie wydarzenia zostały poruszone zagadnienia humanitarne, społeczne, gospodarcze, w tym m.in.: pomoc uchodźcom, dostarczanie kluczowych usług, odbudowa gospodarki, podtrzymywanie relacji handlowych, bezpieczeństwo energetyczne. Podczas szczytu agencja celna AC Porath zorganizowała warsztaty oraz panel „Logistics of Transporting Aid and Goods to Ukraine – Black Swans of Supply Chains”. Prelegentami byli m.in.: Joanna Porath, właścicielka AC Porath, Marcin Ramotowski (SGS), Andrzej Bułka (Fracht FWO Polska) i Aleksandra Kus (Europejskie Centrum Logistyczne), natomiast w części dyskusyjnej dołączyli goście specjalni Anna Abramczyk-Abichou (LS Airport Services) oraz Bartłomiej Felczyński (Baltic Hub).

 

– W dzisiejszym świecie jeszcze do niedawna panowała powszechna wiara w przewidywalność zdarzeń. Rzeczywistość jednak nieustannie zaskakuje nas wydarzeniami, które szokują do tego stopnia, że ​​zyskały własną definicję. Chodzi o tzw. czarne łabędzie, czyli czynniki, które wpływają na łańcuchy dostaw w warunkach zmienności, niepewności, złożoności i niejednoznaczności – wyjaśnia Joanna Porath, założycielka i prezeska AC Porath.

 

Skuteczna pomoc

 

– Nasi eksperci przedstawili, jakie rozwiązania celne, transportowe i logistyczne zapewniają skuteczną dostawę towarów handlowych, pomoc humanitarną oraz wszelkiego rodzaju wsparcie militarne w dobie narastającego konfliktu zbrojnego na Ukrainie – dodaje Joanna Porath.

 

Uczestnicy W4UA mieli okazję wymienić się doświadczeniami, nawiązać bliższe relacje, poznać rzeczywiste potrzeby ukraińskich miast i wsi.

 

– Udział w tak wyjątkowym wydarzeniu, jakim okazał się być World For Ukraine Summit, był dla nas niezwykłym przeżyciem. Nie tylko w ujęciu biznesowym, a także, a może nawet przede wszystkim – ludzkim. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak wieloma ludzkimi historiami w jednym miejscu i pośrednio doświadczyliśmy ogromu tragedii, jaka spotkała naszych sąsiadów. Tym bardziej cieszymy się, że naszą obecnością dołożyliśmy niewielką cegiełkę dla pomocy Ukrainie, która przecież potrzebuje naszego wspólnego wsparcia jak nigdy dotąd. W Rzeszowie udało nam się nawiązać wiele ciekawych kontaktów z przedstawicielami biznesu, administracji lokalnej, czy organizacji pomocowych. Mocno wierzymy w sens organizacji podobnych wydarzeń i mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości za naszą wschodnią granicą zapanuje pokój i rozpoczniemy proces odbudowy – mówi Marcin Ramotowski, Customs Services Development Manager at SGS.

 

Partnerami całego wydarzenia były międzynarodowe fundacje o globalnym zasięgu m.in.: Spirit of America i Global Empowerment Mission.

Masz pytanie?

Zapraszamy do kontaktu z nami